highres-cmr-10th-year-graffiti-fest

CMR Graffiti ekibimizin 10. yılını  6 – 7 Eylül 2014 tarihinde Ankara’ da bir Graffiti çalışması ile kutladık. Mavi tonlarını tercih ettiğimiz graffitimizde deniz altı ve buzul manzaralı bir tema hazırladık.

Graffiti Sanatçısı diğer arkadaşlarım SHIONE İstanbul’ dan, CAUSE TURK Bursa’ dan, STALKER Kocaeli’ den, STAK ise Çankırı’ dan buluşmaya katıldı.

Boyama için gerçekten zorlu hava şartları vardı. Hava çok yağışlıydı. Durgun anlarında ise çöl sıcakları vardı adeta. Bu yüzden detaylar üzerinde çalışmak için yeterli vaktimiz olmasa da eğlenceli bir boyama partisi oldu.

Çalışma için bize duvarlarını açan Mustafa Kemal Atatürk Anadolu Lisesi, hava şartlarına rağmen bize rahat çalışma imkanı sundu. Günün sonunda ferahlatıcı mavi görünümüyle graffitilerimiz bittiğinde artık keyfimizi hiçbir hava şartı bozamazdı.

highres-cmr-10th-year-graffiti-fest-ankara-saint

SAINT

Grubumuz CMR yi 2004 senesinde benim gibi graffitiye meraklı arkadaşlarımla kurmuştuk. Eskiden daha fazla “hall of fame” yani ünlü graffiti sanatçılarının buluştuğu “Ünlüler Koridoru” düzenleyip hep birlikte boyuyorduk. Yaş ilerleyince herkesi bir araya toplamak eskisi kadar kolay olmuyor. Yinede her yıl grubun kuruluş yıl dönümü kutlamak için eski ve yeni üyeler toplanıp graffiti yapıoruz.

Sayfanın devamında bu yıl buluştuğum Graffiti Sanatçısı diğer arkadaşlarımın CMR’ nin 10. yılı için yaptığı çalışmaları görebilirsiniz.

cmr-saint-dorukhan-okcu-graffiti-1
cmr-saint-dorukhan-okcu-graffiti-3
cmr-saint-dorukhan-okcu-graffiti-2
cmr-saint-dorukhan-okcu-graffiti-4
cmr-10th-year-graffiti-fest (8)
cmr-10th-year-graffiti-fest (7)
cmr-10th-year-graffiti-fest (4)
highres-cmr-10th-year-graffiti-fest-ankara-stak

STAK

Graffitide “Stak” adını kullanan Hasan Ali Yaldıran, CMR graffiti grubuna 2008 yılında katıldı. O zamandan bu yana grupla ve yerel graffiti sanatçıları ile boyamaya devam ediyor.

Graffitisinin yapım aşamalarından birkaç resim aşağıda.

cmr-stak-graffiti-ankara-1
cmr-stak-graffiti-ankara-4
cmr-stak-graffiti-ankara-3
cmr-stak-graffiti-ankara-2
highres-cmr-10th-year-graffiti-fest-ankara-stalker

STALKER

Grubumuza 2014 yılında katılan “Stalker” Adil Çal ile birlikte yaptığımız ilk graffiti Ankara’ ya kısmet oldu. Kendisi Kocaeli’ de graffitilerine devam ediyor.

Graffitisinin yapım aşamalarından birkaç resim aşağıda.

cmr-stalker-graffiti-ankara-1
cmr-stalker-graffiti-ankara-2
cmr-stalker-graffiti-ankara-3
cmr-stalker-graffiti-ankara-4
highres-cmr-10th-year-graffiti-fest-ankara-amigo

AMIGO

Festivalde “Amigo” diğer adıyla”Cause Turk” Arif Çavuş, Stilbaz Graffiti Grubu üyelerinden biri. Türkiye’ deki eski graffiti sanatçılarından olan Cause Turk, 2014′ de grubumuz CMR’ nin de bir üyesi oldu. Buluşmamıza Bursa’ dan katıldı.

Graffitisinin yapım aşamalarından birkaç resim aşağıda.

cmr-amigo-graffiti-4
cmr-amigo-graffiti-3
cmr-amigo-graffiti-2
cmr-amigo-graffiti-1
highres-cmr-10th-year-graffiti-fest-ankara-shne

SHIONE

S2K Graffiti grubu üyesi “Shione” Metin Goleş, buluşmaya İstanbul’ dan katıldı. Ankara’ da az kalacağından dolayı hızlı bir çalışmayla o da duvarımızda yer aldı. İsmini kısa olarak kullanan sanatçı yine “Shne” ismi ile graffiti yaptı.

Graffitisinin yapım aşamalarından birkaç resim aşağıda.

cmr-s2k-shione-graffiti-1
cmr-s2k-shione-graffiti-2
cmr-s2k-shione-graffiti-3
cmr-s2k-shione-graffiti-4

Bir Yorum Bırakın